Ogłoszenia Duszpasterskie: 26. niedziela zwykła 25 września 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie świętego Wincentego à Paulo, kapłana; w środę – wspomnienie świętego Wacława męczennika; w czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. Zgodnie z decyzją Metropolity Krakowskiego, w ramach Diecezjalnego Dnia Modlitwy za Młodzież, dziś po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która zostanie przeznaczona na inicjatywy duszpasterskie podejmowane dla młodzieży w naszej parafii.
  3. W sobotę 1 października po Mszy o 18.00 rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Przez cały październik, również w niedziele, Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane o 17.15. Poprowadzą je kręgi Domowego Kościoła i Róże Żywego Różańca.
  4. Różaniec w sobotę 1 października poprowadzi i muzycznie oprawi zespół Cantate Rosariae. Po Różańcu będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Potrwa ona do godziny 20.00.
  5. We wtorek 27 września o 19.00 odbędzie się w kościele zebranie rodziców dzieci z klasy III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Uczniowie z klas VII i VIII do końca września zapisują się osobiście na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisywać się można w szkole u swojego katechety lub w kancelarii parafialnej, jeśli kandydat lub kandydatka do bierzmowania są z poza naszej parafii.
  7. W najbliższy weekend młodzież oazowa organizuje dwudniowe rekolekcje na Śnieżnicy. Do udziału w wyjeździe zapraszamy również młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Szczegóły i zapisy u ks. Bartosza.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 kl. A i B za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  9. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.