Ogłoszenia Duszpasterskie: 27. niedziela zwykła 2 października 2022 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, kapłana; w środę – wspomnienie świętej Faustyny; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. We wtorek 4 października na Mszy o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na tę Mszę również rodziców dzieci z klasy III.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30, 18.00, 19.00. Na Mszy o godzinie 19.00 rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania dla uczniów i uczennic w klasy VIII.
 4. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 9 października. Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: o godz. 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich będzie jedna o godz. 12.00.
 5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. C i D za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. E i F Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
 6. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuariów św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Program Pielgrzymki:
  Godz. 9.00 – Rozpoczęcie spotkania w Sanktuarium św. Jana Pawła II
  9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II – Procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
  11.15 – konferencja, ks. Wojciech Węgrzyniak
  12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. Marka Jędraszewskiego – przerwa
  15.00 – Godzina Miłosierdzia, koronka
 7. Domowy Kościół naszej parafii zaprasza małżeństwa, które chciałyby się dowiedzieć więcej o tej wspólnocie, a także do niej przystąpić. Spotkanie informacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 do salki parafialnej.
  Po tej samej Mszy św. zapraszamy także na salek parafialnych cała naszą wspólnotę parafialną, byśmy przy słodkim poczęstunku mogli wspólnie spotkać się z okazji parafialnego odpustu.
 8. Wszystkim należącym do naszej parafii, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.