Ogłoszenia Duszpasterskie: 28. niedziela zwykła 9 października 2022 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. Nasza wspólnota przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00. Pozostałe godziny Mszy bez zmian.
 3. W czwartek 13 października zakończenie nabożeństw Fatimskich. O 17.15 Różaniec Fatimski, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski. Tego dnia podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która obecnie wypłaca stypendia blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.
 5. Po przerwie spowodowanej pandemią otwieramy na nowo świetlicę „Złotego Wieku”. Zapraszamy osoby starsze i samotne do parafialnej świetlicy „Złotego Wieku” na spotkanie we wtorek 18 października o godzinie 16.00.
 6. Zapraszamy na spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Pierwsze spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią będzie we wtorek 25 października o godz. 19.00, w sali domu parafialnego.
 7. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie, a także w niedziele są odprawiane o godz. 17.15.
 8. Centrum Medyczne „Piaski Nowe” przy ul. Bochenka 16 zaprasza osoby powyżej 18. roku życia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku raka wątroby. Obowiązuje rejestracja telefoniczna na badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Podczas badania, które trwa 15 minut, krew jest pobierana z palca.
 9. W trwającym do 14 października głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa znajduje się projekt profilaktyki Archipelag Skarbów dla młodzieży szkół podstawowych oraz rodziców, rekomendowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji. Jest to projekt nr 34 dla dzielnicy XI. Głosować można przez internet na stronie krakow.pl albo w wyznaczonych punktach, np. bibliotekach miejskich. Więcej informacji na ulotkach na stoliku za ławkami.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. G i H. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.