Ogłoszenia Duszpasterskie: 33. niedziela zwykła 13 listopada 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy: w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  2. Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, po przerwie spowodowanej pandemią wznowiliśmy działanie parafialnej Świetlicy Złotego Wieku. Gorąco zapraszamy osoby starsze i samotne. Najbliższe spotkanie świetlicy odbędzie się we wtorek, 15 listopada, o godzinie 16.00. Zachęcamy też bliskich osób starszych, by przywozili oni swoich rodziców, dziadków, babcie na spotkania. Zapraszamy również do współpracy wszystkich, którzy chcą wesprzeć działalność świetlicy.
  3. We wtorek, 15 listopada, o godz. 19.00, w sali domu parafialnego, będzie drugi wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Szkoły Biblijnej.
  4. Zapraszamy dzieci z klas od pierwszej do szóstej do włączenia się w działalność dziecięcej scholi parafialnej. Spotkania odbywają się w piątki (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca) o godz. 17:00. Schola śpiewa w niedziele podczas Mszy św. o godz. 11:30 i w pierwsze piątki miesiąca na Mszy o 16.30.
  5. Zapraszamy chłopców od drugiej klasy wzwyż do służby przy ołtarzu. Szczegółowe informacje rodzice mogą uzyskać u ks. Bartosza, opiekuna grupy ministrantów w naszej parafii.
  6. W sobotę (19 listopada) o godz. 12.00 będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. w intencji chorych. Zapraszamy na nią szczególnie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Na zakończenie Mszy będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo lourdzkie.
  7. W niedzielę 20 listopada na Mszy o 10.00 odbędzie się poświęcenie krzyża, który stoi w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe. Krzyż dwukrotnie wykonali członkowie koła nr 28 Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, działający w naszej parafii. Pierwsza rekonstrukcja miała miejsce w 2013 roku. Postument stalowy wykonało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich koło nr 28, a betonowanie – Spółdzielnia Mieszkaniowa. Po 9 latach poprzeczna belka zaczęła próchnieć. W lipcu 2022 roku wykonano więc nowy krzyż z drewna klejonego i postawiono go w październiku 2022 roku. Figurę Jezusa również odnowili członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Poświęcenie krzyża w uroczystość Chrystusa Króla ma symboliczną wymowę. Tego dnia każdy katolik powinien odnowić decyzję wyboru Jezusa na swego Pana i Króla. Każdy krzyż jest zaś znakiem nieskończonej miłości Boga do człowieka i dlatego powinniśmy otaczać go należytym szacunkiem. 
  8. Za tydzień, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na każdej Mszy odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana swego życia. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do rachunku sumienia z tego, w jakim stopniu pozwalamy Jezusowi kierować naszym życiem i czy na co dzień kierujemy się zasadami płynącymi z Ewangelii.
  9. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 63 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 63 kl. E i F. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.