Ogłoszenia Duszpasterskie: 34. niedziela zwykła UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Laca, kapłana i Towarzyszy męczeństwa.
  2. Dzisiaj, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie każdej Mszy odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana swego życia. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do rachunku sumienia z tego, w jakim stopniu pozwalamy Jezusowi kierować naszym życiem i czy na co dzień kierujemy się zasadami płynącymi z Ewangelii.
  3. We wtorek (22 listopada) o godzinie 17.30 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez jej wstawiennictwo będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz błagania tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tego nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Róże będzie można nabyć przed kościołem u młodzieży oazowej. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  4. Zapraszamy dzieci od klasy 1 na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się w piątki o godz. 17.00. Schola śpiewa w niedziele podczas Mszy św. o godz. 11.30 i w pierwsze piątki miesiąca na Mszy o 16.30.
  5. Zapraszamy chłopców od klasy 2, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, na spotkanie dla kandydatów w piątek o godz. 17:00 (informacje u ks. Bartosza).
  6. Gorąco zapraszamy osoby starsze i samotne do świetlicy „Złotego wieku”. Najbliższe spotkanie będzie we wtorek, 22 listopada, o godzinie 16.00. Zachęcamy też bliskich osób starszych, by przywozili swoich rodziców, dziadków, babcie na te spotkania.
  7. Parafialny chór „Kanon” działa w naszej parafii już od 25 lat. Z tej okazji chórzyści zapraszają na swój koncert jubileuszowy, który będzie w najbliższą sobotę 26 listopada zaraz po zakończeniu Mszy o godzinie 19.00. Chór „Kanon” pod dyrekcją Zuzanny Kowalówki i Dariusza Sadzikowskiego zaśpiewa kilkanaście najpiękniejszych utworów religijnych znanych twórców, a także Ave Maria specjalnie skomponowany przez Alfreda Piróga na tę uroczystość jubileuszową. Wraz z chórem wystąpi zespół kameralny.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 63 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. A i B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.