Ogłoszenia Duszpasterskie: 1. niedziela adwentu 27 listopada 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – święto św. Andrzeja, apostoła; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi nie odprawia się takiej Mszy w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W pierwszy piątek miesiąca (2 grudnia) Roraty wyjątkowo będą odprawione o 16.30.
  3. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć w zakrystii od dziś we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej rodziny parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  4. Spotkanie katechetyczne dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII będzie w poniedziałek 28 listopada o godz. 19.00. Natomiast kandydaci do bierzmowania z klasy VIII mają spotkanie w piątek o 19.00.
  5. Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Kościół mój i nasz więc go kocham, czy kościół ich więc jest mi obojętny”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą sobotę Adwentu na Mszy o godzinie 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
  7. W sobotę (3 grudnia), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
  8. Również w sobotę 3 grudnia odbędzie się modlitewne czuwanie adwentowe, na które serdecznie zapraszamy. O godz. 18.00 – Msza z kazaniem rekolekcyjnym, o 19.00 – Różaniec wynagradzający z pieśniami Maryjnymi, o 20.30 – Akatyst ku czci Bogurodzicy.
  9. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. A i B za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.