Ogłoszenia Duszpasterskie: 3. niedziela Adwentu 11 grudnia 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  2. W liście pasterskim na Adwent 2022 roku arcybiskup Marek Jędraszewski prosił, aby w całej Archidiecezji Krakowskiej każdego 14. dnia miesiąca – aż do Adwentu 2023 roku – była odprawiana w parafiach Msza św. za Ojczyznę. Odpowiadając na ten apel metropolity krakowskiego, w środę 14 grudnia o godzinie 18.00 będzie odprawiona św. koncelebrowana. Jeden kapłan będzie odprawiał Mszę w intencji Ojczyzny, a drugi w intencjach Mszy zbiorowej.
  3. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W soboty Msza roratnia jest odprawiana także o godzinie 7.00 z udziałem młodzieży oazowej.
  4. Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Kościół mój i nasz więc go kocham, czy kościół ich, więc jest mi obojętny”. Nauki rekolekcyjne zakończymy w najbliższą sobotę, czyli 17 grudnia, na Mszy o godzinie 18.00.
  5. W sobotę 17 grudnia odbędzie się parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Kapłani będą spowiadać od godz. 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Tym bardziej, że w sobotę będzie spowiadać 6 kapłanów, zaś w niedzielę będzie ograniczona możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  6. Dziś młodzież oazowa tworzy przed kościołem kiermasz świąteczny, na którym oferuje: opłatki, świece Caritas, sianko na stół wigilijny. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii, m.in. na tegoroczne zimowisko. Organizujemy go dla młodzieży i dzieci zrzeszonych w grupach duszpasterskich w naszej parafii. Wyjazd do Szczawnicy potrwa od 27 do 30 grudnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. E i F za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 67 kl. A i B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 10.
  8. Od kilku dni do mieszkań znajdujących się na terenie naszej parafii dociera list miejscowego proboszcza z życzeniami świątecznymi i noworocznymi oraz z prośbą o pomoc w sprawnym zorganizowaniu tegorocznych odwiedzin kolędowych. W liście jest apel, aby ci, którzy chcą w tym roku odwiedzin kapłana z parafii Matki Bożej Różańcowej wysłali zaproszenie mailem, lub przynieśli do zakrystii albo kancelarii parafialnej wypełniony blankiet dołączony do listu. Termin zgłoszenia zaproszenia księdza na kolędę kończy się w niedzielę 18 grudnia. Proszę o zapoznanie się z treścią listu, który jest umieszczony także na stronie parafialnej.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.