Ogłoszenia Duszpasterskie: 29 stycznia 2023 r. IV niedziela zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego.
 2. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 31 stycznia o godzinie 19.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 30 do 7.00 i od 17.00 do 18.30. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy dla dzieci o 16.30
 4. Wyjątkowo, w lutym, kapłani będą odwiedzać chorych w piątek 3 lutego od godziny 9.00, przynosząc im Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 10 kl. III za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 7. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
 6. Nasza parafia włącza się do akcji „Paczka dla Ukrainy”, którą organizuje Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Paczki będą dostarczone ofiarom wojny w Ukrainie. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie jej według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Paczka powinna zawierać produkty z trzech kategorii:
  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron kasza (różne rodzaje), cukier, konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety, herbata – duże opakowanie, kawa sypana, pieczywo chrupkie, mleko w proszku, zupy instant, sosy instant, dania gotowe o długim terminie (pulpety, gołąbki, fasolka)
  • produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
  • artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe

  Produkty będzie można składać w sali domu parafialnego od poniedziałku do soboty, po Mszy św. o godzinie 18.00.

 7. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy: „Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze i niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem”.