Ogłoszenia Duszpasterskie: VI niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje życie dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Rozprowadzają oni piernikowe serca. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
  3. We wtorek 14 lutego, o godzinie 18.00 comiesięczna Msza za Ojczyznę.
  4. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim, autorem książki pt. „Wojna. Reportaż z Ukrainy”. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 lutego, o godzinie 16.00 w auli Jana Pawła II w domu parafialnym. Jakub Maciejewski dotarł na front wojenny już w kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Spędził tam – z przerwami – ponad 140 dni. Jakub Maciejewski przeżył piekło Donbasu, widział masowe groby w Iziumie, był świadkiem apokaliptycznej obrony Kijowa w lutym 2022 r., a teraz, kilka dni temu, powrócił z kolejnej wyprawy na front, gdzie towarzyszył żołnierzom w obronie Ukrainy. Po spotkaniu z nim, o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza święta w intencji pokoju i zakończenia wojny w Ukrainie. Zapraszamy na nią także wszystkich Ukraińców, którzy uciekając w terenów zagrożonych wojną, zamieszkali na terenie naszej parafii.
  5. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Środę Popielcową, 22 lutego, i potrwają – z dniem przerwy w czwartek – do niedzieli 26 lutego włącznie. Program rekolekcji będzie podany za tydzień.
  6. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 12A. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  7. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask i darów na każdy dzień, oraz umocnienia wiary, nadziei i miłości.