Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w sobotę – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione o godzinie 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.45.
  3. Dziękujemy kanonikowi Ryszardowi Gackowi, moderatorowi diecezjalnemu Diakonii Ruchu Światło-Życie za wygłoszenie rekolekcji, które wprowadzają naszą rodzinę parafialną w czas Wielkiego Postu. Naszą wdzięczność rekolekcjoniście okażmy modlitwą w jego intencji.
  4. W poniedziałek 27 lutego na Mszy św. o 18.00 będzie poświęcenie książeczek do modlitwy dla uczniów i uczennic z klasy III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na tę Mszę także rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Ewą Stadtmüller i z Małgorzatą Maćkowiak. Początek w sobotę 4 marca o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego. Oprawa muzyczna – Agnieszka Adamczyk, prowadzenie – Marta Mazurkiewicz-Stefańczyk, wiersze przeczyta Marek Stadtmüller.
  6. O sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 12 B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech dla nas wszystkich czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości, do której wzywa nas Bóg.