Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marzec 2023 r.

  1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione o godzinie 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.45.
  2. Dzisiaj na każdej Mszy świętej małżeństwa ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” chcą się podzielić świadectwem o tym, jak modlitwa i otwarcie się na Jezusa odbudowało i umocniło ich małżeństwa. Ich obecność związana jest z początkiem nowej propozycji duchowej dla małżeństw z naszej parafii. Co dwa tygodnie, w każdą środę od 18.00 do 19.00, małżeństwa ze wspólnoty Galilea będą dyżurować w kancelarii parafialnej, służąc świadectwem wiary i modlitwy w indywidualnych rozmowach. 
  3. We wtorek o godzinie 18.00, jak w każdy 14. dzień miesiąca, odprawiona będzie Msza w intencji Ojczyzny.
  4. We wtorek o 18.45 kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  5. Od 2017 roku w czasie Wielkiego Postu odbywa się w Krakowie codzienna modlitwa w wybranych kościołach, tzw. kościołach stacyjnych. Jest to nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poza niedzielami wierni zaproszeni są do udziału we Mszy św. wieczornej, odprawianej przez biskupów, każdego dnia w innym kościele naszego miasta. To właśnie z tej okazji w najbliższy czwartek (16 marca) przyjedzie do nas arcybiskup Marek Jędraszewski, który odprawi Mszę św. o 18.00 i wygłosi kazanie. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich wiernych naszej parafii, a szczególnie parafialne grupy modlitewne, charytatywne, muzyczne, kręgi Domowego Kościoła, młodzież oazową i liturgiczną służbę ołtarza oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po zakończeniu Mszy św. będzie adoracja w ciszy do godziny 21.00. Każdego dnia stacyjnego pielgrzymowania w sposób szczególny w modlitwę włącza się jedno żeńskie zgromadzenie zakonne, obejmując nią razem z wiernymi nasze miasto, Archidiecezję i Ojczyznę. W czwartek w naszych modlitwach duchowo będą uczestniczyć siostry Oblatki Serca Jezusa. Składka z Mszy będzie przeznaczona na wsparcie ich działalności.
  6. W najbliższą sobotę po Mszy o godzinie 18.00 będzie odśpiewany akatyst ku czci św. Józefa w wykonaniu młodzieży oazowej.
  7. W przyszłą niedzielę, 19 marca, do naszej parafii przyjadą ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej, jako tzw. Ratownicy z Granicy, a obecnie zajmują się pomocą humanitarną dla Ukrainy oraz prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas każdej Mszy Świętej powiedzą krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu ratującego życie i na dalszą pomoc humanitarną. W godzinach od 9.00 do 17.00 w sali domu parafialnego będzie też można przećwiczyć z ratownikami czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym obsługę urządzenia AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator), które znajduje się w zakrystii naszego kościoła. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” zamieszczony jest obszerny artykuł o działalności fundacji.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 24 do 30 maja bieżącego roku. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii.
  9. O sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 14. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, a także obecnym na tej Eucharystii oraz waszym bliskim chorym i osobom w podeszłym wieku życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. A dla nas wszystkich niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości, do której jesteśmy wezwani.