Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marzec 2023 r.

  1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione o godzinie 17.00.
  2. W piątek przed Niedzielą Palmową organizowaliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Tak było przed pandemią. Nawiązując do tej tradycji w najbliższy piątek odprawimy parafialną Drogę Krzyżową, ale w naszym kościele, o godz. 19.00. Będzie ona multimedialna, a oprawę muzyczną zapewni Chór „Kanon”. Prosimy przynieść na to nabożeństwo krzyże, jakie macie zawieszone w mieszkaniach. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.
  3. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 24 do 30 maja bieżącego roku. Szczegółowe informacje i program można otrzymać w zakrystii.
  4. W sobotę spowiedź przed świętami. Kapłani będą spowiadać od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową ani na Wielki Tydzień.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa, która otwiera przed nami czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze dni w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Za tydzień na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. W uroczysty sposób poświęcimy je o 11.15 na placu przed kościołem, a później przejdziemy wokół kościoła w procesji z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po procesji rozpocznie się Msza o godz. 11.30.
  6. Grupa Charytatywna z naszej parafii będzie dziś i za tydzień przed każdą Mszą sprzedawać przed kościołem palmy. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich z naszej rodzin.
  7. O sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 16. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  8. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.