Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 kwietnia 2023 r. Niedziela Palmowa

  1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, otwiera przed nami czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze dni w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Dziś na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. W uroczysty sposób poświęcimy je o godz. 11.15 na placu przed kościołem, a później przejdziemy wokół kościoła w procesji z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po procesji rozpocznie się Msza święta.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.
  3. Również dzisiaj Grupa Charytatywna z naszej parafii sprzedaje palmy przed kościołem. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich rodzin.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia. W Wielki Czwartek nie ma porannej Mszy św. O godz. 8.00 odprawimy Jutrznię. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa potrwa do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy (trzy posiłki dziennie) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 odprawimy Jutrznię. O godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpoczęcie adoracji. W tym roku potrwa ona do godz. 24.00, natomiast możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie od godz. 22.00 do 24.00. Adoracja Pana Jezusa będzie kontynuowana w sobotę od godziny 6.00 rano.
  6. Wielka Sobota. O godz. 8.00 odprawimy Jutrznię. Od godz. 10.00 do 15.00, co pół godziny, na placu przed kościołem będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Tego dnia grupa charytatywna będzie zbierać produkty żywnościowe, które będą rozdane najbiedniejszym z naszej parafii. Będzie je można składać do koszów, które będą ustawione przy wejściu do kościoła. W Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi w czasie poświęcenia pokarmów. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, którą zakończymy procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Bochenka 16 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 18. Sprzątanie będzie w środę od godz. 19.00.
  8. Życzymy, aby najbliższy tydzień, a szczególnie Triduum Paschale, przyczynił się do pogłębienia naszej miłości do Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela człowieka. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.