Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
  2. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania  z klas 8 na Mszę świętą we wtorek (18 kwietnia) o godz. 18.00 oraz na krótkie spotkanie po Mszy św. 
  3. Chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami jeszcze w tym roku szkolnym, zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek (21 kwietnia) o godz. 17.00 w zakrystii. Informacje u ks. Bartosza, opiekuna Służby Liturgicznej.
  4. W sobotę (22 kwietnia) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  5. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 20 i 22. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45
  6. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z pracownikami. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Świętej” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego takie jak: kropielnice, krzyże, figurki świętego Józefa, różańce i wiele innych, które zostały wykonane przez chrześcijan z Betlejem. Składając ofiarę do puszki będzie można ich wesprzeć materialnie. 
  7. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.