Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty – tego dnia w szczególny sposób pamiętajmy o naszym metropolicie, abp. Marku Jędraszewskim; w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Dziś gościmy przedstawicieli krakowskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Świętej” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego takie jak: kropielnice, krzyże, figurki świętego Józefa, różańce i wiele innych, które zostały wykonane przez chrześcijan z Betlejem. Składając ofiarę do puszki będzie można ich wesprzeć materialnie. 
  3. We wtorek 25 kwietnia o 18.45 będzie kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  4. Spotkanie weryfikacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek, według harmonogramu zamieszczonego w gablocie ogłoszeń.
  5. Chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami jeszcze w tym roku szkolnym, zapraszamy na spotkanie w piątek (28 kwietnia) o godz. 17.00 w zakrystii. Informacje u ks. Bartosza, opiekuna Służby Liturgicznej.
  6. Poszukujemy chętnych, w charakterze wolontariuszy, do prowadzenia świetlicy „Złotego wieku”.
  7. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 24. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45
  8. Już dziś informujemy, że 3 maja od godz. 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszej parafii akcja krwiodawstwa. Ambulans, w którym będzie można oddać krew, będzie zaparkowany przy wejściu do domu parafialnego. O szczegółach akcji oraz o tym, w jaki sposób przygotować się do oddania krwi i kto może ją oddać, będziemy informować w następną niedzielę.
  9. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.