Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; we środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana; w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 2. We środę (3 maja) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy świętych taki, jak w niedziele.
 3. Próba liturgiczna dzieci pierwszokomunijnych będzie w czwartek o godz. 14.30 dla klasy 3A i 3B, natomiast o 16.00 dla klasy 3C i 3D.
 4. Spowiedź dla dzieci z klas III i ich rodziców oraz bliskich z rodziny będzie w piątek o godz. 15.00. Sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w piątek od godz. 19.00.
 5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 6 maja na Mszy o godz. 10.00 (klasy 3A i 3B) i 12.30 (klasy 3C i 3D). Biały Tydzień od poniedziałku do piątku o 18.00.
 6. Msze św. w pierwszy piątek (5 maja) o 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00 do 18.00.
 7. W każdą niedzielę maja oraz w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 8. W sobotę (6 maja), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Prosimy zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii
 9. Poszukujemy chętnych, w charakterze wolontariuszy, do prowadzenia świetlicy „Złotego wieku”. Chcemy bowiem wrócić do projektu, który z powodzeniem był realizowany przed pandemię – seniorzy, którzy przychodzili do świetlicy (raz w tygodniu), spędzali w niej kilka godzin, uczestnicząc w ciekawych zajęciach.
 10. 3 maja od godz. 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszej parafii akcja krwiodawstwa. Ambulans, w którym będzie można oddać krew, będzie zaparkowany przy wejściu do domu parafialnego. Jak przygotować się do oddania krwi? Trzeba dobrze się nawodnić, czyli wypić minimum 2 litry płynów w ciągu 12 godzin przez donacją. Około 1 godzinę przed oddaniem krwi zjeść posiłek, unikając tłustych potraw. W ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi nie wolno spożywać alkoholu. Należy też unikać wysiłku fizycznego i dobrze się wsypać. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.
 11. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.