Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  2. We wtorek (9 maja) o 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  3. Spowiedź dla dzieci z klas IV będzie w piątek o godz. 17.00.
  4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie się w sobotę 13 maja na Mszy o godz. 11.00.
  5. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. W sobotę (13 maja) pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski, po którym pójdziemy w procesji wokół kościoła.
  7. Nadal poszukujemy chętnych, w charakterze wolontariuszy, do prowadzenia świetlicy „Złotego wieku”. Dziękujemy tym, którzy już się zgłosili i wyrazili chęć działania dla seniorów. Chcemy bowiem wrócić do projektu, który z powodzeniem był realizowany przed pandemią – seniorzy, którzy przychodzili do świetlicy (raz w tygodniu), spędzali w niej kilka godzin, uczestnicząc w ciekawych zajęciach.
  8. 8 września 2023 r. przypada 770. rocznica kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika, dlatego Archidiecezja Krakowska organizuje pielgrzymkę do Asyżu, gdzie w 1258 roku odbyła się kanonizacja świętego męczennika. Nasza parafia chce włączyć się w pielgrzymkę wiernych z archidiecezji krakowskiej. Jeśli będzie na tyle chętnych, to pojedziemy jako grupa parafialna. Szczegóły dotyczące wyjazdu w zakrystii. W ramowym programie pielgrzymki będzie m.in. nawiedzenie sanktuariów w Loreto i San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Padwy, Rzymu, Asyżu oraz audiencja generalna na Placu św. Piotra i Msza przy grobie św. Jana Pawła II. Centralnym wydarzeniem będzie Eucharystia w bazylice św. Franciszka w Asyżu z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława.
  9. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.