Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  2. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  3. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza.
  4. W następną niedzielę przy naszym kościele po Mszach świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy dla 19-letniego Julka, którego czeka kosztowna, skomplikowana operacja ortopedyczna i rehabilitacja, dzięki którym będzie mógł odzyskać sprawność. Dotychczasowe leczenie i komplikacje po operacjach przyniosły mu tylko ból i cierpienie. Do tej pory porusza się na wózku i z pomocą kul. Koszt operacji to 250 tys. zł, co znacznie przekracza możliwości rodziców.
  5. Nadal poszukujemy chętnych w charakterze wolontariuszy do prowadzenia świetlicy „Złotego wieku”. Dziękujemy tym, którzy już się zgłosili i wyrazili chęć działania dla seniorów. Chcemy bowiem wrócić do projektu, który z powodzeniem był realizowany przed pandemią – seniorzy, którzy przychodzili do świetlicy (raz w tygodniu), spędzali w niej kilka godzin, uczestnicząc w ciekawych zajęciach.
  6. 8 września 2023 r. przypada 770. rocznica kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika, dlatego Archidiecezja Krakowska organizuje pielgrzymkę do Asyżu, gdzie w 1258 roku odbyła się kanonizacja świętego męczennika. Nasza parafia chce włączyć się w tę pielgrzymkę wiernych. Jeśli będzie na tyle chętnych, to pojedziemy jako grupa parafialna. W ramowym programie pielgrzymki będzie m.in. nawiedzenie sanktuariów w Loreto i San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Padwy, Rzymu, Asyżu oraz audiencja generalna na Placu św. Piotra i Msza przy grobie św. Jana Pawła II. Centralnym wydarzeniem będzie Eucharystia w bazylice św. Franciszka w Asyżu z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Tam można również otrzymać szczegółowe informacje dotyczące ceny i programu. Z uwagi na to, że trzeba dokonywać wcześniejszych rezerwacji, prosimy o szybkie podjęcie decyzji.
  7. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.