Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
  2. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane są o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  3. W poniedziałek (22 maja) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  4. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę 27 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30 i potrwa do 21.30. Od 21.30 do 22.00 będzie czas przeznaczony na przerwę i poczęstunek. O 22.00 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Światła, na które proszę przynieść świece. O 23.00 będzie odprawiona Msza święta.
  5. Dziś przy naszym kościele po Mszach świętych odbywa się zbiórka pieniędzy dla 19-letniego Julka, który musi przejść kosztowną, skomplikowaną operację ortopedyczną i rehabilitację, dzięki którym będzie mógł odzyskać sprawność. Dotychczasowe leczenie i komplikacje po operacjach przyniosły mu tylko ból i cierpienie. Do tej pory porusza się na wózku i z pomocą kul. Koszt operacji to 250 tys. zł, co znacznie przekracza możliwości rodziców.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz. 15.00 w sali domu parafialnego.
  7. W niedzielę 28 maja o godz. 16.30 odbędzie się koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu parafialnego chóru Kanon i chóru Familia, który działa przy parafii Najświętszej Rodziny w KrakowieBieżanowie.
  8. 8 września 2023 r. przypada 770. rocznica kanonizacji św. Stanisława Biskupa i Męczennika, dlatego Archidiecezja Krakowska organizuje pielgrzymkę do Asyżu, gdzie w 1258 roku odbyła się kanonizacja świętego męczennika. Nasza parafia chce włączyć się w tę pielgrzymkę wiernych. Jeśli będzie na tyle chętnych, to pojedziemy jako grupa parafialna. W ramowym programie pielgrzymki będzie m.in. nawiedzenie sanktuariów w Loreto i San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Padwy, Rzymu, Asyżu oraz audiencja generalna na Placu św. Piotra i Msza przy grobie św. Jana Pawła II. Centralnym wydarzeniem będzie Eucharystia w bazylice św. Franciszka w Asyżu z okazji 770-lecia kanonizacji św. Stanisława. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Tam można również otrzymać szczegółowe informacje dotyczące ceny i programu. Z uwagi na to, że trzeba dokonywać wcześniejszych rezerwacji, prosimy o szybkie podjęcie decyzji.
  9. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 2. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45
  10. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.