Ogłoszenia Duszpasterskie: 10. niedziela zwykła 11 czerwca 2023 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
  * we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kocioła;
  * w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  * w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  * w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. We wtorek (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski, po którym pójdziemy w procesji wokół kościoła.
 3. W środę (14 czerwca) o godz. 18.00 odprawimy comiesięczną Mszę w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W następną niedzielę po Mszach świętych wolontariusze z Fundacji Agape przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się to tego, aby tegoroczna procesja Bożego Ciała miała piękny i religijny charakter.
  * W tym roku ołtarz I przygotowało Stowarzyszenie Mayday, ołtarz II – młodzież oazowa, ołtarz III – mieszkańcy bloków Łużycka 53, 65, 67, ołtarz IV – Domowy Kościół.
  * Dziękujemy wszystkim asystom, które uświetniły procesję, służbie liturgicznej, a także chórowi parafialnemu „Kanon”.
  * Szczególne podziękowania dla p. Małgorzaty Handzel, która wykonała projekt graficzny banerów do wszystkich ołtarzy.
 6. W każdą niedzielę czerwca Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 7. Już dziś informujemy, że od 25 czerwca do 28 sierpnia włącznie ulega zmianie porządek Mszy niedzielnych.
  W niedziele wakacji Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie będzie Mszy o godz. 13.00.
 8. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 6 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedwórze 8. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
 9. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.