Ogłoszenia Duszpasterskie: 11. niedziela zwykła 18 czerwca 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Dziś po Mszach świętych wolontariusze z Fundacji Agape przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
  3. W czwartek (22 czerwca) o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  4. W piątek (23 czerwca) zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27 będzie odprawiona tego dnia o godz. 8.00. Zapraszamy na nią także rodziców i nauczycieli.
  5. W każdą niedzielę czerwca Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. Raz jeszcze informujemy, że od 25 czerwca do 28 sierpnia włącznie ulega zmianie porządek Mszy niedzielnych. W niedziele wakacji Msze święte będą odprawiane o godz. 00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie będzie Mszy o godz. 13.00.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 8 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 10. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  8. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkoły oraz uczniom i uczennicom życzymy radosnego, bezpiecznego i udanego wypoczynku wakacyjnego.