Ogłoszenia duszpasterskie: 15. niedziela zwykła 16 lipca 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek -wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
  2. W sobotę (22 lipca) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tego nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  3. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 49 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużycka 47. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  4. W sobotę 22 lipca nasza parafia we współpracy z firmą Green Office Ecologic oraz Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadzi akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV, AGD – np. pralki, telewizory, komputery, monitory, klawiatury, drukarki, żelazka, odkurzacze, radioodbiorniki itp.). Pieniądze uzyskane z akcji pozwolą na wsparcie misjonarzy z Polski, którzy pracują m.in. w Kamerunie, Zambii, czy Kenii, oraz na pomoc naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (w Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zużvtv sorzet można składać w sobotę 22 lipca od aodz. 9.00 do 12.00 na wyznaczonym miejscu przy garażach za plebanią.
  5. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.