Ogłoszenia duszpasterskie: 16. niedziela zwykła 23 lipca 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; we wtorek -święto św. Jakuba, apostoła; we środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi; w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  2. We wtorek 25 lipca kierowcy i podróżujący czczą św. Krzysztofa, dlatego po Mszy św. o godz. 18.00 na placu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  3. Od 23 do 30 lipca będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie trwać będzie misyjna Akcja św. Krzysztof. Zachęcamy do udziału w niej użytkowników pojazdów mechanicznych. Wystarczy odłożyć 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr (przykładowo – jeśli w ciągu tego tygodnia ktoś przejedzie 100 km – odkłada 100 groszy, czyli złotówkę, itd.). Całkowity dochód z akcji będzie przeznaczony na pomoc dla misjonarzy w zakupie środków transportu, które są dla nich niezbędne do prowadzenia pracy duszpasterskiej. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miva.pl – tam też znajduje się numer konta, na który można wpłacić pieniądze.
  4. W najbliższą sobotę, 29 lipca, będziemy gościć w naszej parafii ks. Wojciecha Kościelniaka, który od wielu lat pracuje jako misjonarz w Tanzanii. Podczas Mszy św. o godz. 18 podzieli się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej, którą będzie można wesprzeć zarówno modlitwą, jak i ofiarą pieniężną.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 47 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużycka 44. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  6. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.