Ogłoszenia Duszpasterskie: 19. niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny; W czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Dziś kolejne nabożeństwo Fatimskie. O 17.15 Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.
  3. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy będzie taki, jak w każda niedziele wakacji. Tego dnia gościć będziemy o. Benedykta Paczkę, kapucyna, który pracuje na misjach w Republice Środkowej Afryki. Przy klasztorze kapucynów w miejscowości Bouar założył African Musie School, gdzie bezpłatnie kształcą się dzieci i młodzież. Jest to możliwe dzięki wielu sponsorom i ofiarodawcom, szczególnie z Polski. Obecnie uczy się w szkole ok. 80 dzieci w wieku od 5 do blisko 18 lat. O rzeczywistości w Republice Środkowej Afryki, potrzebach African Musie School i marzeniach na przyszłość o. Benedykt Pączka mówi podczas każdej Mszy.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 51 ki. A i B za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  5. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.