Ogłoszenia Duszpasterskie: 24. niedziela zwykła 17 września 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczeństwa; w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  2. Zebranie rodziców dzieci z klas III będzie we wtorek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
  3. W piątek 22 września o godzinie 17.30 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz błagania tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tych doświadczeń nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  4. W sobotę 23 września po Mszy św. wieczornej ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy odwiedzili naszą Parafię w marcu tego roku, przeprowadzą szkolenie z poprawnej obsługi urządzenia AED. Szkolenie jest skierowane do wszystkich chętnych, którzy chcą się nauczyć działać w sytuacji konieczności ratowania życia ludzkiego. Urządzenie AED znajduje się w zakrystii naszego kościoła. Uczmy się ratować życie ludzkie. Nie bójmy się tego.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do trzech sanktuariów Maryjnych: Ludźmierza, Olczy i na Krzeptówki, która będzie 23 września. Informacje w zakrystii.
  6. Organizujemy w naszej parafii pielgrzymkę do Markowej i Leżajska. Wyjazd w sobotę 14 października. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko osoby jadącej, adres zamieszkania i numer PESEL, numer telefonu.
  7. Przypominamy, że rozpoczęły się spotkania formacyjne grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Wszystkie spotkania będą się odbywać w piątki: Oaza Dzieci Bożych o godz. 16.30, Schola o 17.15, ministranci o 17:.5, a Oaza młodzieżowa o 19:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tych wspólnot.
  8. Pod koniec września rozpoczną się prace na placu przykościelnym. Obecny stan tuj jest taki, że wymaga to radykalnych zmian, gdyż wiele z nich usycha i – zdaniem specjalistów – nie pomogą żadne zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba więc dokonać wycinki i nasadzenia nowych krzewów. Parafia otrzymała zgodę stosownych urzędów na wycinkę i posadzenie nowych roślin według zatwierdzonego projektu. Prace będą obejmowały także nawiezienie nowej ziemi. W miejsce usuniętych starych tuj będą posadzone nowe o wysokości 120 cm, co według specjalistów jest optymalną wielkością, aby rośliny ukorzeniły się jak najlepiej.
  9. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. C i D za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. E i F. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  10. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.