Ogłoszenia Duszpasterskie: 25. niedziela zwykła 24 września 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie świętego Wincentego à Paulo, kapłana; w czwartek – wspomnienie świętego Wacława męczennika; w piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  2. Zgodnie z decyzją Metropolity Krakowskiego, w ramach Diecezjalnego Dnia Modlitwy za Młodzież, dziś po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która zostanie przeznaczona na inicjatywy duszpasterskie podejmowane dla młodzieży w naszej parafii
  3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się od 7 do 15 października. Informacje w zakrystii.
  4. Organizujemy w naszej parafii pielgrzymkę do Markowej i Leżajska. Wyjazd w sobotę 14 października. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko osoby jadącej, adres zamieszkania i numer PESEL oraz numer telefonu.
  5. W tym tygodniu rozpoczną się prace na placu przykościelnym. Obecny stan tuj jest taki, że wymaga to radykalnych zmian, gdyż wiele z nich usycha i – zdaniem specjalistów – nie pomogą żadne zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba więc dokonać wycinki i nasadzenia nowych krzewów. Parafia otrzymała zgodę stosownych urzędów na wycinkę i posadzenie nowych roślin według zatwierdzonego projektu. Prace będą obejmowały także nawiezienie nowej ziemi. W miejsce usuniętych starych tuj będą posadzone nowe o wysokości 120 cm, co według specjalistów jest optymalną wielkością, aby rośliny ukorzeniły się jak najlepiej.
  6. Przez cały październik, również w niedziele, Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane o godz. 17.15. Poprowadzą je kręgi Domowego Kościoła i Róże Żywego Różańca.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. E i F za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. G i H. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  8. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.