Ogłoszenia Duszpasterskie: 27. niedziela zwykła 8 października 2023 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie błog. Wincentego Kadłubka; w piątek – wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 2. Nasza wspólnota przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00. Pozostałe godziny Mszy bez zmian.
 3. We wtorek (10 października) na Mszy o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W czwartek (12 października) o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta z okazji jubileuszu 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 27. Zapraszamy pracowników szkoły, uczniów i uczennice wraz z rodzicami.
 5. W piątek (13 października) zakończenie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 17.15 Różaniec Fatimski, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę do Markowej będzie w sobotę (14 października) o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
 7. W sobotę 14 października odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuariów św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Program Pielgrzymki:
  9.00Rozpoczęciespotkania w Sanktuarium św. Jana Pawła II
  9.30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II – Procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
  11.15 – konferencja, ks. Wojciech Węgrzyniak
  12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza
  15.00 – Godzina Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która obecnie wypłaca stypendia blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.
 9. W niedzielę 22 października na Mszy św. o godz. 10, kandydaci do bierzmowania z klasy 8 w uroczysty sposób rozpoczną półroczny okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Uczniowie i uczennice z naszej parafii, z klasy 8, uczęszczający do szkół podstawowych poza naszą parafią, mogą zgłosić się do przygotowania do bierzmowania do 15 października włącznie.
 10. Zapraszamy na spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Pierwsze spotkanie będzie we wtorek 24 października o godz. 19.00, w sali domu parafialnego.
 11. Przez cały październik, również w niedziele, Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o godz. 17.15. Poprowadzą je według ustalonego harmonogramu: kręgi Domowego Kościoła, Róże Żywego Różańca, Grupa Modlitewna, ministranci i lektorzy, oaza, Zespół Cantate Rosariae, siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Jana Chrzciciela.
 12. Chór Parafialny Kanon zaprasza wszystkich, którzy mając odpowiednie zdolności, chcą śpiewem wielbić Boga podczas liturgii Mszy. Próby chóru odbywają się w każdą środę o godz. 19.30.
 13. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 57 A za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 57 kl. B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
 14. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a  szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.