Ogłoszenia Duszpasterskie: 28. niedziela zwykła 15 października 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – święto św. Łukasza ewangelisty; w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.  
  2. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Tego dnia podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która obecnie wypłaca stypendia blisko 2 tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.
  3. W niedzielę 22 października na Mszy św. o godz. 10, kandydaci do bierzmowania z klasy VIII w uroczysty sposób rozpoczną półroczny okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Uczniowie i uczennice z naszej parafii, z klasy VIII, uczęszczający do szkół podstawowych poza naszą parafią, mogą zgłosić się do przygotowania do bierzmowania jeszcze tylko dzisiaj.
  4. W niedzielę 22 października kazania na wszystkich mszach będzie głosił o. Franciszek Mus, misjonarz z zakonu paulinów, pracujący duszpastersko na misjach w Kamerunie.
  5. Zapraszamy na spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Pierwsze po wakacjach spotkanie będzie we wtorek 24 października o godz. 19.00, w sali domu parafialnego.
  6. Przez cały październik, również w niedziele, Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane o godz. 17.15. Prowadzą je, według ustalonego harmonogramu, kręgi Domowego Kościoła, Róże Żywego Różańca, Grupa Modlitewna, ministranci i lektorzy, oaza, Zespół Cantate Rosariae, siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Jana Chrzciciela.
  7. Chór Parafialny Kanon zaprasza wszystkich, którzy mając odpowiednie zdolności, chcą śpiewem wielbić Boga podczas liturgii Mszy. Próby chóru odbywają się w każdą środę o godz. 19.30.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 57 B za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 57 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  9. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.