Ogłoszenia Duszpasterskie: 3 maja 2024 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dziś o 17.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika.
 4. Jutro (4maja) w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy o godz. 10.00 przystąpią do Niej klasy 3A i 3B, a o 12.00 klasy 3C, 3D, 3 E. Biały Tydzień trwać będzie od poniedziałku do piątku – Msze św. o godz. 18.00.
 5. Spowiedź dla dzieci z klas III, ich rodziców oraz bliskich z rodziny będzie dziś (3 maja) o godz. 15.00.
 6. Dzisiaj, tak, jak w roku ubiegłym, od godz. 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszej parafii akcja krwiodawstwa. Ambulans, w którym będzie można oddać krew, będzie zaparkowany przy wejściu do domu parafialnego. Jak przygotować się do oddania krwi? Trzeba dobrze się nawodnić, czyli wypić minimum 2 litry płynów w ciągu 12 godzin przez donacją. Około 1 godzinę przed oddaniem krwi zjeść posiłek, unikając tłustych potraw. W ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi nie wolno spożywać alkoholu. Należy też unikać wysiłku fizycznego i dobrze się wsypać. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.
 7. Jutro (4 maja) od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 8. Kongres Eucharystyczny w naszej archidiecezji od 14 kwietnia przeżywany jest w parafiach. Maj, w programie Kongresu, przewidziany jest jako miesiąc uwielbienia Pana Jezusa, dlatego w każdą niedzielę, we wszystkich kościołach diecezji, po Mszach będzie kilkuminutowa adoracja. Oprócz tego w każdą niedzielę będzie też kilkugodzinna adoracja. U nas będzie ona od godz. 14.00 do 18.00 we wszystkie niedziele maja. Szczegółowe informacje są zamieszczone w internecie, w gablocie ogłoszeń oraz na banerze umieszczonym nad wejściem do kościoła. Proszę zapoznać się, kiedy poszczególne bloki są proszone na „godzinę adoracji Pana Jezusa”.
  W najbliższą niedzielę 5 maja dyżur modlitewny przedstawia się następująco:
 • Od godz. 14 do 15  – bloki przy ul. Spółdzielców 12, 15, 17
 • Godz. 15 do 16 – Białoruska 6, 8,10
 • Godz. 16 do 17 – Włoska 12, 17, 19
 • Godz. 17 do 18 – Łużycka 53
 1. Jutro, podobnie jak w inne soboty w okresie wielkanocnym, po Mszy o godz. 18.00, odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Na zakończenie nabożeństwa będzie procesja wokół kościoła z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Podczas Drogi Światła odmówimy Litanię do Matki Bożej.
 2. Jutro, z racji pierwszej soboty miesiąca, Różaniec wynagradzający Matce Bożej będzie odprawiany wyjątkowo po Mszy o godzinie 7.00.
 3. W niedzielę, podczas ostatniej godziny adoracji, ok. 17.40 odmówimy Litanię do Matki Bożej.
 4. Módlmy się dziś gorliwie o pomyślną przyszłość dla naszej Ojczyzny.