Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia 2026 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
  2. W okresie wielkanocnym, w soboty po Mszy o godz. 18:00, będziemy odprawiać wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła. Jest ono wzorowane na Drodze Krzyżowej i polega na rozważaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Ma ono pomóc w głębszym przeżywaniu tajemnic paschalnych. Na zakończenie nabożeństwa będzie procesja wokół kościoła z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego.
  3. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w przyszłą niedzielę (19 kwietnia) w Mszy świętej o godz. 10:00, po której w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie katechetyczne. Obecność obowiązkowa.
  4. Msza świeta w intencji wszystkich, którzy uczestniczyli w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie odprawiona w niedzielę 19 kwietnia o godz. 11:30.
  5. We wtorek 14 kwietnia o godz. 16:45 kolejne zajęcia grupy „Koralik”, czyli dla dzieci od 2 do 7 lat. Dla dzieci będzie zorganizowana dobra zabawa w czasie której poznają historie biblijne, a dla rodziców i opiekunów, z którymi przyjdą dzieci, będą kawa i herbata oraz możliwość towarzyszenia dzieciom w zajęciach plastycznych.
  6. Raz jeszcze informujemy, że w przyszłą niedzielę, czyli 19 kwietnia, odbędzie się kolejna w naszej parafii akcja krwiodawstwa. Krew będzie można oddać od godz. 9:00 do 13:00 – przed budynkiem plebanii będzie stał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Krew mogą oddać osoby zdrowe, a przed donacją należy być wypoczętym, dobrze się nawodnić, zjeść lekki posiłek (unikając tłustych, ciężkostrawnych potraw), a co najmniej dobę wcześniej nie wolno pić alkoholu. Należy mieć też ze sobą dowód osobisty. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą oddać krew, aby zdecydowali się na ten szlachetny czyn, który może uratować komuś życie.
  7. Już dziś informujemy, że za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 26 kwietnia, w naszej parafii gościć będzie Bartosz Rutkowski, który przez 22 lata był zawodowym żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu komandora podporucznika. Gdy 10 lat temu przeczytał artykuł o torturowaniu i ukrzyżowaniu przez terrorystów z ISIS 12-letniego chłopca (za to, że był chrześcijaninem!), pomyślał o swoich synach – starszy był wówczas rówieśnikiem zamordowanego. Od razu zadał sobie pytanie, czy coś można zrobić, aby uratować choć jedno dziecko przed takim dramatem. Odszedł z wojska, a w lutym 2016 r. wyjechał do Iraku. Po powrocie założył Fundację Orla Straż. Fundacja do dziś pomaga w wielu krajach świata, w których trwają wojny i cierpią najbardziej niewinni ludzie. Po każdej Mszy św. Bartosz opowie o działalności fundacji a o godz. 16.00 będzie gościem w Przestrzeni Dobrych Słów „Lumen”.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Podedworze 20 A za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 10 kl. I. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.