- Kalendarz liturgiczny. W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego.
- W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, chcemy w wyjątkowy sposób przeżywać wigilię Zesłania Ducha Świętego, która przypada w sobotę 23 maja. O godzinie 18:00 będzie odprawiona Msza święta koncelebrowana. Poprzez rozbudowaną liturgię chcemy przygotować się do obchodów trzeciego najważniejszego święta w roku liturgicznym, czyli właśnie Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę. Prosimy, aby przynieść na nią świece.
- Jutro, czyli w poniedziałek 18 maja o godz. 18:45 w auli św. Jana Pawła II odbędzie się projekcja odcinka z serii The Chosen zatytułowanego „Spotkanie Jezusa z opętanym”. Po filmie zapoznamy się i zastanowimy nad komentarzem biblisty ks. Mariusza Rosika przygotowanego do tego odcinka na bazie jego książki. Serdecznie zapraszamy.
- Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 19 maja o godz. 19:00.
- We środę 20 maja podczas Mszy św. o godzinie 18.00 młodzież z klasy VIII przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania z rąk biskupa Roberta Chrząszcza. Módlmy się za tych młodych ludzi i ich najbliższą rodzinę o umocnienie łaski wiary. W poniedziałek o godz. 19.00 próba w kościele, we wtorek młodzież uczestniczy w Mszy świętej podczas której otrzymają pobłogosławione krzyże. Po Mszy św. próba w kościele
- W najbliższy piętek, 22 maja o godz. 17. 30, kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo świętej Rity będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz błagania tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tych doświadczeń nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże – będą one też rozprowadzane przez młodzież oazową. Róże zostaną poświęcone na zakończenie Mszy
- Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24 maja), zaraz po Mszy o godz. 19:30, będzie uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
- Również za tydzień, w niedzielę 24 maja o godz. 16:00, zapraszamy na kolejne spotkanie – prawdopodobnie już ostatnie przed wakacjami – do Przestrzeni Dobrych Słów „Lumen”. Tym razem gościć będziemy przedstawicieli Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie działającego przy Konferencji Episkopatu Polski, którzy opowiedzą o sytuacji chrześcijan cierpiących i prześladowanych w różnych krajach świata, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, czyli w Syrii, Libanie i w Ziemi Świętej. Po każdej Mszy św. będzie też można nabyć pamiątki z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej (m.in. krzyże, różańce, kropielnice, figurki Świętej Rodziny, oraz dziesiątki różańcowe w formie bransoletki).
- Kolejne spotkanie grupy charytatywnej, działającej pod nazwą „Pomocnicy Aniołów Stróżów” będzie w poniedziałek 25 maja o 19:00 w sali domu parafialnego.
- Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
