- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w czwartek – uroczystość Bożego Ciała.
- W uroczystość Bożego Ciała (4 czerwca)Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy o godz. 19.30. O tej godzinie rozpocznie się koncert uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
- W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie taką samą trasą, jak w roku ubiegłym. Po Mszy świętej o 13.00 wyruszymy w uroczystej proceji z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy, które będą usytuowane w tych miejscach, gdzie były w roku ubiegłym. Ołtarz I będzie przygotowywać Stowarzyszenie Mayday, ołtarz II – młodzież oazowa, ołtarz III – Grupa Charytatywna Pomocnicy Aniołów Stróżów oraz mieszkańcy bloku przy ul. Bochenka 25, ołtarz IV – Domowy Kościół. Uwaga! Wszyscy, którzy chcą dołączyć do budowy ołtarza trzeciego są zaproszeni na spotkanie organizacyjne – odbędzie się ono jutro, czyli w poniedziałek 1 czerwca o godz. 19:00 w sali domu parafialnego. Natomiast osoby z grupy Pomocnicy Aniołów Stróżów, które zadeklarowały chęć zaangażowania się w budowę ołtarza, są proszone o przyjście w Boże Ciało o godz. 9:00 do domu parafialnego w celu odebrania elementów dekoracyjnych. Na tę samą godzinę zapraszamy też pozostałe osoby chętne do pomocy.
- Do udziału w procesji Bożego Ciała zapraszamy też dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Niechaj ubrane w strój pierwszokomunijny stanowią piękną asystę dla Pana Jezusa. Prosimy również, aby podobnie jak w latach ubiegłych, w procesji licznie wzięły udział dzieci sypiące kwiaty, a także osoby, które będą niosły feretrony. Niech ta uroczysta procesja będzie wyrazem naszej miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, obecnego nieustannie pośród nas. Niech będzie świadectwem naszej wiary, pociągającym do Chrystusa także tych parafian, którzy na razie są daleko od Boga. Zapraszamy też na procesje w oktawie Bożego Ciała w ramach nabożeństwa czerwcowego.
- Fundacja AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej przeprowadza dziś kwestę w naszej parafii. Pieniądze uzyskane podczas kwesty do puszek zostaną przeznaczone na organizację tegorocznych wyjazdów rekolekcyjno-wypoczynkowych dla osób z niepełnosprawnościami.
- W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 6:30 do 7:00 oraz od 16:00 do 18:00. Msze o 7:00, 16:30, 18:00.
- W sobotę od godz. 9:00 kapłani udadzą się chorych zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chorych proszę zapisywać na listę, która jest w zakrystii.
- Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, która odbędzie się 27 czerwca. W programie przewidziana jest Msza Święta w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym, zwiedzanie sanktuarium oraz wizyta w Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii. Program pielgrzymki znajduje się również na plakacie w gablotce przed kościołem.
- Nabożeństwa czerwcowew dni powszednie są odprawiane po Mszy o godz. 18:00, zaś w niedziele – o 17:30.
- Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
