XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2010 r.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – ofiara składana na tacę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Spółdzielców 12 (III, IV i V, piętro).

3. W dolnej kondygnacji budynku parafialnego trwają prace, mające na celu zlikwidowanie zagrzybienia ścian. Zastosowano odpowiednie środki chemiczne. Niestety, po ostatnich opadach deszczu okazało się, że konieczne będzie wykonanie również izolacji pionowej ścian fundamentu i drenażu całego budynku. Dlatego trzeba będzie wykonać wykop na głębokość 2,5 metra, wzdłuż całej ściany budynku parafialnego od strony garaży. Jeśli ktoś z parafian dysponuje koparką, i chciałby pomóc przy tych pracach, proszę o kontakt po Mszy św.

 

4. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

5. Papież Benedykt XVI mianował dwóch nowych biskupów w Krakowie. Powołał na to stanowisko ks. prof. Grzegorza Rysia i o. dra Damiana Muskusa, bernardyna. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo dla nich.

6. Wczoraj zmarł w wieku 94 lat bp. Albin Małysiak, emerytowany biskup pomocniczy w Krakowie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.