19 niedziela zwykła 12 sierpnia 2012 r.

1. Jutro (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła

2. W środę (15 sierpnia) Kościół katolicki przeżywa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki sam jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i kwiatów.

3. W tym tygodniu wypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z bloku Łużycka 69 (kl. D).

5. Zakończyły się prace w dolnej kondygnacji budynku parafialnego, mające za zadanie osuszenie ścian i zabezpieczenie przed wilgocią i grzybem. Koszt tej inwestycji to 52.282 zł brutto. Obecnie trwają prace ziemne na zewnątrz budynku parafialnego. Mają one na celu założenie odwodnienia i tzw. izolacji pionowej. Ma to ochronić przed zawilgoceniem dolnej kondygnacji budynku. Szacowany koszt to ok. 80 tys. zł brutto.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – ofiara składana na tacę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.
7. 6 sierpnia zmarła nasza parafianka Bogumiła Łaskawska (l. 69). Jej pogrzeb odprawiliśmy 10 sierpnia. Została pochowana na Cmentarzu Batowickim .

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.