III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2013 r.

 1. Diakonia Teatralna zaprasza na spektakl, będący sceniczną adaptacją dzieła Erica-Emanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”. Jest to opowieść o odkrywaniu uczuć, pokonywaniu lęków i poznawaniu Boga. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj (14 kwietnia) w auli błog. Jana Pawła II. Początek o godz. 19.00.

2. Próba przed Pierwszą Komunią Świętą będzie we wtorek (16 kwietnia) o godz. 16.30. Z uwagi na ważne ustalenia, jakie zapadną na niej, obecność wszystkich dzieci jest obowiązkowa.

3. Spotkanie rodziców przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższy czwartek (18 kwietnia) o godz. 19.00.

4. Próba śpiewu przed Pierwszą Komunią będzie w przyszłą niedzielę (21 kwietnia) zaraz po Mszy św. o 11.30.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 17 (kl. IV) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z bloku Włoska 19 (kl.  I).

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono 23 kwietnia (wtorek) o 18.45.

7. Zebranie rady parafialnej będzie 25 kwietnia (czwartek) o 19.00.

8. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Częstochowy. Wyjazd 17 maja (piątek) w godzinach porannych, powrót 19 maja (niedziela) w godzinach wieczornych. Koszt 250 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii.

9. 27 kwietnia (sobota) odbędzie się pielgrzymka do Matki Bożej Myślenickiej i do sanktuarium Matki Bożej Trudnego Zawierzenia w Jordanowie. Pielgrzymka połączona jest z tradycyjnym parafialnym „święconym”. Wyjazd o 8.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 35 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

10. Msza św. w intencji tych, którzy 6  kwietnia pielgrzymowali do Łagiewnik, a także w intencji ich rodzin, będzie odprawiona w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.00.

11. 6 kwietnia zmarł Jerzy Gumóka (lat 74). Jego pogrzeb odprawiliśmy 11 kwietnia na cmentarzu w Borku Fałęckim. 9 kwietnia zmarła nasza parafianka Stanisława Tuchowska (lat 89). Jej pogrzeb odprawiliśmy 12 kwietnia na cmentarzu w Podgórzu. Zmarłych parafian polecajmy miłosiernemu Bogu.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.