28 niedziela zwykła – 9 października 2016 r. W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia.
 3. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XVI Dzień Papieski. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze na ten cel można składać do specjalnych skarbon także przed naszym kościołem. Bóg zapłać ofiary.
 4. W czwartek (13 października) ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.
 5. Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie sobotę (15 października) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
 6. Przypominamy, że w drugie i czwarte środy miesiąca od 17.30 do 19.00 (w sali domu parafialnego) otwarty jest punkt informacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu.
 7. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona kwesta do puszek na Hospicjum Dziecięce Alma Spei.
 8. W naszej parafii powstaje nowa grupa formacyjna, do której zapraszamy młodzież studiującą i pracującą. Pierwsze spotkanie 20 października o godz. 20.00 w sali domu parafialnego. Szczegóły w zakrystii.
 9. Zapraszamy na koncert poezji św. TERESY z LISIEUX w wykonaniu zespołu ARETE z Poznania, który odbędzie się w czwartkowy wieczór 20 października 2016 o godz. 19.00.

  Poznańscy artyści wystąpią w składzie: Jerzy Struk – śpiew, Katarzyna Kasprzak – śpiew, Agnieszka Kargulewicz – skrzypce, Anna Tabaczyńska – flet, Romuald Andrzejewski – piano, syntezatory, Przemysław Hałuszczak – gitara. Muzyka i Tłumaczenie poezji Konrad Josowicz. Autorzy projektu: Fundacja Pustelnia.

  Usłyszymy m.in.: „Żyć miłością”, „Rzucać kwiaty” czy „Tylko dziś”. W trakcie koncertu czytane będą również teksty z Rękopisów autobiograficznych. Poezja św. Teresy może być balsamem dla duszy smaganej niepokojami codziennego czasu.

 10. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 25 października o godz. 19.00.
 11. Dziękujemy różom Żywego Różańca za złożoną ofiarę pieniężną (1000 zł) na cele duszpasterskie naszej parafii.
 12. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 67 kl. B za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 67 kl. C.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.