26 niedziela zwykła – 1 października

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w środęwspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartekwspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotęwspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. Dziś o 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 każde dziecko przygotowujące się do Pierwszej Komunii otrzyma poświęcony różaniec.
 4. Jak już mówiliśmy, w przyszłą niedziele, 8 października, będziemy obchodzić odpust parafialny. W tym roku będzie miał szczególnie uroczysty charakter. Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie arcybiskup ks. Marek Jędraszewski. Tej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencja z tej godziny będzie odprawiona o 12.00. Po Mszy na placu pomiędzy domem parafialnym a garażami będzie darmowy poczęstunek, na który są wszyscy obecni na Mszy.
 5. Z pewnością wszyscy bardzo chcielibyśmy, aby na naszej uroczystości odpustowej byli obecni ci kapłani, którzy duszpasterzowali w minionym ćwierćwieczu. Zaproszenia zostały wysłane do wszystkich. Niestety, niektórzy z przyczyn od nich niezależnych nie będą mogli przyjechać. Tak jest np. z ks. Andrzejem Burkiem, budowniczym naszego kościoła, któremu stan zdrowia najprawdopodobniej nie pozwoli uczestniczyć w naszych uroczystościach. Módlmy się w jego intencji o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.
 6. W pierwszy piątek miesiąca (6 października) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic z klasy VII oraz z klasy drugiej i trzeciej Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15 (z wyjątkiem pierwszego tygodnia października, gdy będzie tylko jedno nabożeństwo różańcowe zaraz po Mszy o godz. 18.00 ).
 8. W niedziele października Różaniec będzie odprawiany o 17.30.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 51, klatka schodowa E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy parafian z bloku Łużycka 51, klatka schodowa G i H.
 10. W poniedziałki o godz. 17.00 odbywają się w kościele spotkania dla kandydatów na ministrantów. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.