Ogłoszenia Duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu 18 marca 2018 r.

 1. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
 2. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, zaś o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Od środy do piątku będą rekolekcje dla uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 27. W środę o godz. 16.00 – nauka dla dzieci z klas IV – VII, o 17.00 – nauka dla dzieci z klas I – III. W czwartek o 16.00 – nauka dla dzieci z klas IV – VII, o 17.00 nauka dla dzieci z klas I – III. W piątek od 16.00 spowiedź dla dzieci z klas IV – VII. O 16.30 – Msza św. dla dzieci z klas I – VII.
 4. W najbliższy piątek nie ma Drogi Krzyżowej o 17.15. Tego dnia odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego osiedla. Początek w kościele o 19.30.
 5. W sobotę dzień spowiedzi. Spowiadamy od 00 do 18.00 oraz od 19.00 do 21.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
 6. W sobotę o 19.00 kolejny seans filmu religijnego. Tym razem zapraszamy na film pt. „Zmartwychwstały”. Wstęp wolny.
 7. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 18.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa, która otwiera przed nami czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze dni w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Za tydzień na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. W uroczysty sposób poświęcimy je o 15 na placu przed kościołem, a później przejdziemy wokół kościoła w procesji z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po procesji rozpocznie się Msza o godz. 11.30.
 9. Za tydzień Grupa Charytatywna z naszej parafii będzie przed każdą Mszą sprzedawać przed kościołem palmy. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich rodzin.
 10. Również w przyszłą niedzielę, wolontariusze prowadzący świetlicę „Przystań Złotego Wieku” dla osób starszych będą sprzedawać ozdoby wielkanocne, które zostały wykonane podczas zajęć świetlicowych. Dochód będzie przeznaczony na dalsze prowadzenie tego dzieła.
 11. Już dziś informujemy, że w Wielki Wtorek (27 marca) o godzinie 19.00, w auli św. Jana Pawła II w domu parafialnym, będzie spotkanie z ks. Wojciechem Kościelniakiem, misjonarzem z Krakowa, pracującym od 27 lat w Tanzanii. Jest on twórcą i budowniczym pierwszego w tym kraju Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Opowie o swej pracy misyjnej, oraz o tym, jak Bóg, któremu zaufał bezgranicznie, posłużył się nim, by dalekiej Afryce powstały wielkie dzieła duchowe.
 12. W Wielką Środę od 15.30 kapłani będą odwiedzać chorych. Proszę zapisywać ich na listę, które jest w zakrystii.
 13. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności: Jerzy Wiesław Hazior (l.86). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.
 14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa w codzienności życia. Wszystkim należącym do naszej parafialnej rodziny, a także gościom, życzymy, aby czas Wielkiego Postu był okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.