Ogłoszenia Duszpasterskie: 4. Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W PIĄTEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; W SOBOTĘ – święto św. Szczepana, męczennika, w NIEDZIELĘ – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd.
  3. Z racji na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, które nakazują, aby podczas Mszy przebywała w świątyni 1 osoba na 15 mkw; my, wasi duszpasterze, podjęliśmy decyzję, że w tym roku odprawimy cztery Pasterki. Pierwsza będzie o 21.00 i zapraszamy na nią seniorów, drugą odprawimy o 22.00 i zapraszamy na nią rodziny z dziećmi szkolnymi. Trzecia Pasterka będzie odprawiona o 23.00, zaś czwarta o 24.00.
  4. Składka z tych Mszy, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  5. Dziś Msze w naszym kościele będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30. Taki porządek Mszy będzie obowiązywał w czasie Świąt.
  6. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny, zaś młodzież oazowa świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność tych grup.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 14 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 14 A. Sprzątanie będzie w środę od 7.30.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.