Ogłoszenia duszpasterskie: 17. Niedziela zwykła – 25 lipca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Dziś przypada Święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa –  Patrona Kierowców i Podróżujących.
 2. Poniedziałek – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
 3. Środa – Wspomnienie Św. Szarbela Makhlufa, kapłana.
 4. Czwartek – Wspomnienie Św. Marty, Patronki Gospodyń Domowych.
 5. Sobota – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Dziś po każdej Mszy świętej błogosławienie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.
 2. Dzisiaj również z woli Papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem:„ Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach starszych, samotnych. Może warto zainteresować się też kimś, kto jest sam, aby w jakiś sposób Mu pomóc.
 3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze Święte w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00.
 4. W czasie wakacji czwartkowa wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 19.00.
 5. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
 6. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Włoskiej 17 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Włoskiej 19. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 7. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:
  śp. Barbarę Rudek
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…