Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; we środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. We wtorek, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  3. W kolejne cztery soboty maja, zaczynając od soboty 7 maja, podczas Mszy św. o godz. 11, dzieci z klas trzecich przystąpią w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
  4. Próba liturgiczna przed Pierwszą Komunią będzie w czwartek (5 maja) o godz. 16.30, natomiast spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii będzie w piątek (6 maja) o godz. 15.30.
  5. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. W piątek 6 maja o 19:00 odbędzie się ważne spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Włoskiej 17 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty.
  8. Przed każdą niedzielą maja w sprzątaniu kościoła będą pomagać rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe sprzątnie będzie w piątek (6 maja) o godzinie 20.00.
  9. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.