Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek – wspomnienie świętych męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i jego Towarzyszy.
 2. Dziś po Mszach świętych wolontariusze z Fundacji Agape przeprowadząją przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 3. We wtorek 31 maja zakończenie Nabożeństw Majowych. Po Mszy św. o 18.00 będzie procesja wokół kościoła.
 4. W piątek 3 czerwca wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.00 do 18.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 5. W sobotę 4 czerwca wypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.
 6. Również w sobotę 4 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci z klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które rok temu po raz pierwszy w życiu przyjęły do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
 7. Zapraszamy na modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, która przypada w sobotę 4 czerwca. Program przedstawia się następująco: o godz. 00 – Msza św. z kazaniem; o 19.00 – nabożeństwo Drogi Światła; od 19.45 do 20.20 – przerwa na odpoczynek, kawę, herbatę i wodę mineralną; od 20.20 – modlitewne czuwanie, które muzycznie oprawia zespół Cantate Rosariae.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością Pierwszej Komunii, która odbyła się 28 maja.
 9. W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła prosimy parafian z bloku Włoska 19. Sprzątanie będzie w sobotę od 7.40.
 10. Od kilku tygodni podczas niektórych Mszy św. w dzień powszedni na organach gra pani Irina, pochodząca z Ukrainy. Ósmego dnia wojny uciekła ona z Irpienia, gdzie mieszkała, znajdującego się niedaleko Kijowa. Przed wojną była m.in. organistką w katolickiej katedrze św. Aleksandra w Kijowie. O tym, w jaki sposób udało się jej uciec przed śmiercią z rąk rosyjskich okupantów oraz o jej wierze i ufności Bogu można przeczytać w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”.
 11. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.