Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  2. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy o godz. 19.30. O tej godzinie rozpocznie się koncert uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W tym roku, jak to już podawaliśmy do wiadomości, procesja Bożego Ciała pójdzie inną trasą niż zwykle. Jest to spowodowane pracami drogowymi na ulicy Podedworze. Po wyjściu z kościoła po Mszy o godzinie 13.00 pójdziemy ulicą Łużycką – tą częścią, która prowadzi wewnątrz osiedla, drogą osiedlową przy bloku Łużycka 57, a następnie chodnikiem w pobliżu Szkoły Podstawowej, gdzie będzie ostatni ołtarz, przy którym nastąpi zakończenie procesji.
  4. W tym roku ołtarz I będzie przygotowywać młodzież oazowa i Stowarzyszenie Mayday, ołtarz II – mieszkańcy bloku Łużycka 51, ołtarz III – mieszkańcy bloku Łużycka 57 i 61, ołtarz IV – Domowy Kościół.
  5. Dziś w diecezji krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  6. Przez cały czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy św.wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Podedworze 2 za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 4. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  8. Dziś w naszym kościele gościmy Ewę Korbut, naszą oazowiczkę, która jako świecka misjonarka od dwóch lat pracuje w Kenii. Została tam posłana przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej. Na zakończenie każdej Mszy Ewa chce podzielić się z nami swym doświadczeniem Boga podczas pracy misyjnej. Po Mszy o godz. 19.30 będzie natomiast spotkanie z misjonarką w auli domu parafialnego. Po każdej Mszy Ewa będzie też zbierać pieniądze do puszek. Zebrane fundusze będą w całości przeznaczone na misje w Kenii. Świadectwo Ewy można też przeczytać w najnowszym „Gościu Niedzielnym”.
  9. Już dziś informujemy, że od 26 czerwca do 21 sierpnia włącznie ulega zmianie porządek Mszy niedzielnych. W niedziele wakacji Msze święte będą odprawiane o godz. 00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30.  Nie będzie Mszy o godz. 13.00.
  10. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.