Ogłoszenia Duszpasterskie: 19 niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy; w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  2. Jutro nasza parafia we współpracy z firmą Green Office Ecologic oraz Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadzi akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV, AGD – np. pralki, telewizory, komputery, klawiatury, drukarki, radioodbiorniki itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie misjonarzy z Polski, którzy prowadzą misje w krajach trzeciego świata (np. Kamerun, Zambia, Kenia). Zużyty sprzęt można składać w poniedziałek 8 sierpnia od godz. 9.00 do 15.00 na wyznaczonym miejscu przy garażach za plebanią.
  3. W sobotę (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski, po którym pójdziemy w procesji wokół kościoła.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 47 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 45. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 22 września do 1 października. W programie m.in. zwiedzanie Asyżu, Cascii, Rzymu, San Giovani Rotondo, Lanciano, Manoppello. Szczegóły w zakrystii*.
  6. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.