Ogłoszenia Duszpasterskie: 29. niedziela zwykła 16 października 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty; w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej miasta Krakowa; sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce 22. Dzień Papieski. Tego dnia podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która obecnie wypłaca stypendia blisko dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.
  3. Po przerwie spowodowanej pandemią otwieramy na nowo świetlicę „Złotego Wieku”. Zapraszamy osoby starsze i samotne do parafialnej świetlicy „Złotego Wieku” na spotkanie we wtorek 18 października o godzinie 16.00.
  4. We wtorek 25 października o godz. 19.00,  w sali domu parafialnego, będzie pierwszy wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  5. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie, a także w niedziele są odprawiane o godz. 17.15.
  6. W zakrystii (po Mszach świętych) i kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania) przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 53 kl. G i H za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 57 kl. A i B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.