Ogłoszenia Duszpasterskie: 4. niedziela Adwentu 18 grudnia 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z niej, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. W niedzielęUroczystość Narodzenia Pańskiego; w poniedziałekświęto św. Szczepana, męczennika.
  2. W tym tygodniu przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Będzie ona przebiegać inaczej niż zwykle. Artykuły żywnościowe można składać w sali domu parafialnego we wtorek, środę, czwartek od 19.00 do 20.00. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał niedostatku w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  3. Pasterkę odprawimy w wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 24.00.
  4. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. W sobotę Msza roratnia o godzinie 7.00 z udziałem młodzieży oazowej.
  5. Dziś młodzież oazowa tworzy przed kościołem kiermasz świąteczny, na którym oferuje: opłatki, świece Caritas, sianko na stół wigilijny. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii, m.in. na tegoroczne zimowisko. Organizujemy go dla młodzieży i dzieci zrzeszonych w grupach duszpasterskich. Wyjazd do Szczawnicy potrwa od 27 do 30 grudnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 67 kl. A i B za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 67 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  7. Dziś jest ostatni dzień, w którym przyjmujemy zaproszenia dla kapłana z naszej parafii na odwiedziny kolędowe. Przypominamy, że zaproszenie można wysłać mailem, lub przynieść do zakrystii. Harmonogram kolędy będzie ogłoszony 26 grudnia. Można go będzie również znaleźć na stronie internetowej parafii.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.