Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  2. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem. Nie będzie Mszy o godz. 19.30. O tej godzinie rozpocznie się koncert uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W tym roku, jak to już podawaliśmy do wiadomości, procesja Bożego Ciała pójdzie taką trasą, jak w roku ubiegłym. Po wyjściu z kościoła, po Mszy o godzinie 13.00, pójdziemy ulicą Łużycką – tą częścią, która prowadzi wewnątrz osiedla – dalej drogą osiedlową przy bloku Łużycka 57, a następnie chodnikiem do Szkoły Podstawowej, gdzie będzie ostatni ołtarz, przy którym nastąpi zakończenie procesji.
  4. W tym roku ołtarz I będzie przygotowywać Stowarzyszenie Mayday, ołtarz II – młodzież oazowa, ołtarz III – mieszkańcy bloku Łużycka 53, 65 i 67, ołtarz IV – Domowy Kościół.
  5. Dziś w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  6. W każdą niedzielę czerwca Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  7. Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od 1 września br. w budynku należącym do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie będzie kontynuowała swoją już 10-letnią działalność Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego. Od 5 czerwca rozpocznie się rekrutacja do klasy pierwszej.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 4 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 6. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45
  9. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.