Ogłoszenia Duszpasterskie: 31. niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – święto w rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa.
  2. Dziś o godzinie 17.30 odprawimy Różaniec za zmarłych.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 19.30 będzie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do 21.00. Modlitwę oprawi muzycznie zespół Cantate Rosariae.
  4. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Niech tego dnia każdy z nas pomodli się za Polskę – prosząc Wszechmogącego Boga o pokój i pomyślność dla Niej.
  5. We wtorek 14 listopada o godz. 18.45, w sali domu parafialnego, będzie kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Tematem będzie ostatnia prośba modlitwy Ojcze nasz: „zbaw nas ode złego”. Będzie to teologiczno-biblijne omówienie treści tych słów. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Szkoły Biblijnej.
  6. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie i do Szczepanowa, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Stanisława biskupa i męczennika. Pielgrzymka odbędzie się 18 listopada, a jej koszt to 100 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 63 C i D za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 63 kl. E i F. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  8. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.