Ogłoszenia Duszpasterskie 33. niedziela zwykła – 19 listopada 2023 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środęwspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej; w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczeństwa.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada VII światowy Dzień Ubogich. Powstał on z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka. Wolontariusze z działającego w naszej parafii Stowarzyszenia MAYDAY będą po każdej Mszy świętej przeprowadzać zbiórkę pieniędzy do puszek. Część zebranych funduszy zostanie przekazana do Kurii Metropolitalnej na organizację kolejnego centralnego dnia ubogich w Krakowie, a część przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej parafii. Stowarzyszenie MAYDAY w roku ubiegłym miało pod opieką blisko 300 ubogich osób, a co tydzień wydaje żywność dla 50 rodzin. W 2022 roku Stowarzyszenie pozyskało bezpłatnie z Banku Żywności produkty spożywcze o wartości 1 miliona 129 tysięcy złotych, ważące 90 ton 937 kg. Warto podkreślić, że rozdysponowano je bezpłatnie wśród tych, którzy są objęci stałą pomocą.
  3. Dziś o godzinie 17.30 odprawimy Różaniec za zmarłych.
  4. We wtorek (21 listopada) o godz. 20.00 w kościele będą odprawione nieszpory, na które szczególnie zapraszamy wszystkich należących do kręgów Domowego Kościoła w naszej parafii.
  5. W środę (22 listopada) o godzinie 17.30 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez jej wstawiennictwo będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz błagania tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tego nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Róże będzie można nabyć przed kościołem u młodzieży oazowej. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  6. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie na najładniejszą i najciekawszą, własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Materiały i technika wykonania pracy są dowolne. Prace można składać od pierwszej niedzieli Adwentu (czyli od 3 grudnia) do 21 grudnia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i u ks. Bartosza, koordynatora konkursu.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 65 A i B za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  8. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.