Ogłoszenia Duszpasterskie: 34. niedziela zwykła UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła.
 2. Dzisiaj, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie każdej Mszy odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana swego życia. Niech to będzie dla wszystkich nas okazja do rachunku sumienia z tego, w jakim stopniu pozwalamy Jezusowi kierować naszym życiem i czy na co dzień jesteśmy wierni zasadom płynącym z Ewangelii.
 3. Dziś o godzinie 17.30 odprawimy Różaniec za zmarłych.
 4. We wtorek (28 listopada) o godz. 20.00 w kościele będą odprawione nieszpory, na które szczególnie zapraszamy wszystkich należących do kręgów Domowego Kościoła w naszej parafii, a także tych, którzy chcą się wspólnie modlić liturgią godzin.
 5. Zapraszamy na modlitewne czuwanie adwentowe, które będzie w niedzielę 3 grudnia po zakończeniu Mszy św. o godz. 19.30. Modlitwę oprawi muzycznie zespół Cantate Rosariae.
 6. Diecezjalny duszpasterz niesakramentalnych związków małżeńskich zaprasza osoby w związkach niesakramentalnych na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Wzgórzach Krzesławickich w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 16.00.
 7. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie na najładniejszą i najciekawszą, własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Materiały i technika wykonania pracy są dowolne. Prace można składać od pierwszej niedzieli Adwentu (czyli od 3 grudnia) do 21 grudnia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i u ks. Bartosza, koordynatora konkursu.
 8. Od grudnia tego roku w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.45 zapraszamy dzieci przedszkolne (w wieku od 2 do 6 lat) na zajęcia grupy Koralik. Dla dzieci będzie zabawa, a dla ich opiekunów dobra kawa. To będzie radosna godzina twórczej, moderowanej zabawy dla najmłodszych. Już dziś zapraszamy na najbliższe spotkanie w czwartek 7 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą na godz. 11.30. Otrzymają one lampiony adwentowe, z którymi będą mogły przychodzić na roraty. Już dziś zapraszamy dzieci na roraty w dniu 6 grudnia. Będą mikołajowe niespodzianki, a po Mszy dzieci i ich opiekunowie zobaczą przedstawienie o Dziewczynce z zapałkami. Odbędzie się ono w Auli Jana Pawła II i potrwa ok. pół godziny.
 10. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 65 C i D za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 65 kl. E i F. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
 11. Wszystkim należącym do naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.